Top

Półkotapczany

Dlaczego warto postawić na półkotapczany?

Półkotapczan to mebel dość szczególny. Wraz z takimi „wynalazkami”, jak ławostół czy pufa z oparciem i ze schowkiem, stanowi grupę mebli wielofunkcyjnych, które na Zachodzie zaczęły być modne w latach 70., a do nas trafiły w latach 80. i 90.

Półkotapczan jest rozwiązaniem nie tylko wielofunkcyjnym, ale też pozwalającym zagospodarować przestrzeń w pomieszczeniu w zupełnie nowy sposób. Głównymi zaletami półkotapczanów są:

  • praktyczność i funkcjonalność,
  • na 1 plan wysuwa się ich cecha jaką jest możliwość złożenia i tym samym zyskania dodatkowej przestrzeni w pomieszczeniu,
  • różnorodność modeli i wariantów – w naszej ofercie znaleźć można półkotapczany pionowe, poziome, z materacem lub bez materaca, jednoosobowe lub podwójne,
  • solidne wykonanie i eleganckie wykończenie.

W zasadzie jedyną wadą półkotapczanów jest to, iż te najbardziej wyszukane modele potrafią osiągać dość wysokie ceny.

Jakie półkotapczany są najchętniej wybierane?

Zdecydowana większość osób myśląc o typowym półkotapczanie, widzi przed oczami tzw. łóżko chowane w szafie, czyli klasyczny półkotapczan pionowy, który w formie złożonej przypomina ładną, elegancką szafkę, a po rozłożeniu staje się miękkim, komfortowym tapczanem. I faktycznie ten typ półkotapczanów cały czas jest chętnie wybierany przez dużą grupę osób poszukujących łóżka składanego. Bardzo popularne są półkotapczany o wymiarach 140x200 oraz typowo jednoosobowe, o szerokości 120 cm i mniejszej.

Coraz częściej jednak klienci, decydujący się na łóżko składane, wybierają półkotapczany poziome, które przy odpowiednim zaaranżowaniu całego wnętrza potrafią wpasować się idealnie w obowiązującą w pomieszczeniu stylistykę, a przy tym okazują się zaskakująco praktyczne.

Dla kogo półkotapczan może okazać się najlepszym wyborem?

Półkotapczany to meble wielofunkcyjne i mające na celu przede wszystkim ułatwienie zagospodarowania stosunkowo niewielkich przestrzeni mieszkalnych. Z tego też powodu meble te szczególnie polecane są:

  • właścicielom niewielkich mieszkań (np. kawalerek),
  • singlom,
  • dużym rodzinom (półkotapczany uwielbiane są przez dzieci i młodzież),
  • osobom urządzającym w swoim domu specjalny pokój (lub pokoje) dla gości.

Uwaga! Wybierając półkotapczan, zawsze należy zwracać uwagę na to, aby jego kolor był odpowiednio dopasowany do koloru wnętrza, w którym ma się znajdować. Ze względu na jego specyfikę jest to nawet ważniejsze niż w przypadku standardowego łóżka.

18 produkt(ów)

Ustaw kierunek malejący

Siatka Lista

18 produkt(ów)

Ustaw kierunek malejący

Siatka Lista