Krzesła i fotele biurowe na meblowy24.pl

Krzesła i fotele biurowe
Nie możemy odnaleźć pasujących produktów do zaznaczenia.

Krzesło obrotowe

W każdym biurze czy też pokoju dla ucznia powinno znajdować się krzesło obrotowe. Dzięki zamontowanym obrotowym kółkom każdy ma możliwość przemieszczania się na krześle bez potrzeby wstawania. Co ciekawe większość modeli obrotowych idealnie nadaje się, jako krzesło do biurka. Można swobodnie dostosowywać jego wysokość do potrzeb a więc czy to uczeń czy też dorosła osoba bez problemu dopasuje fotel do swoich rozmiarów.  Dla graczy niezwykle ważna rzecz to krzesło gamingowe. Taki fotel posiada regulację oparcia, podłokietników oraz wysokości siedziska. Dla osób które spędzają bardzo dużo czasu przed komputerem to ważne, by dbać o prawidłową i komfortową postawę przy biurku.  

Krzesło biurowe

Innym rodzajem krzeseł obrotowych są krzesła biurowe. Nie muszą wyglądać tak ekstrawagancko jak modele gamingowe jednak powinny być wygodne i zapewniać ergonomiczną postawę pracownika. Podzielić je można na dwie grupy. Pierwszą jest grupa krzeseł skierowana dla zwykłych pracowników. Zazwyczaj jest zgodna z identyfikacją wizualną danej firmy. Fotele posiadają podłokietniki oraz tapicerkę, którą łatwo wyczyścić. Do drugiej grupy można zaliczyć fotele dla kierowników i prezesów. Są one zazwyczaj bardziej komfortowe, obite skórzaną tapicerką oraz posiadające dodatkowe udogodnienia jak wyższe oparcie, tapicerowane podłokietniki czy też regulację lędźwi. Fotele biurowe pozwalają podnieść prestiż osoby na nich siedzącej poprzez luksusowe wykończenie każdego detalu.

Krzesła obrotowe dziecięce

Jak wiadomo małe dzieci czerpią przykład z dorosłych. Tak, więc gdy malutkie dziecko widzi mamę czy tatę pracujących przy biurku na fotelu obrotowym to też pragną mieć podobne krzesło. Dla takich odbiorców skierowana jest seria krzeseł znacznie niższych, dostosowanych do wzrostu małego dziecka. Tapicerka w tych modelach zazwyczaj jest kolorowa, zawiera liczne motywy z bajek czy też gier. 

Oczywiście funkcje tych mniejszych modeli są identyczne jak w tych większych, aby dziecko zachowywało prawidłową postawę przy biurku podczas odrabiania zadań domowych czy też zabawy.

Bez względu na to, jaki model krzesła lub fotela obrotowego wybierzemy powinniśmy pamiętać, aby umożliwiał on dostosowanie wszelkich parametrów pod nasze ciało tak abyśmy byli w stanie siedząc na nim zachowywać prostą i wygodną postawę. Jest to niezwykle ważne dla naszego zdrowia, ponieważ nieprawidłowe ułożenie ciała przez dłuższy czas prowadzi do różnego rodzaju zwyrodnień i wad postawy.