Komody na meblowy24.pl

Zobacz jako Siatka Lista
Ustaw kierunek malejący
 1. MARS - KomodaMARS - Komoda
  MARS - Komoda
  886,00 zł
 2. MARS - KomodaMARS - Komoda
  MARS - Komoda
  837,00 zł
 3. MARS - KomodaMARS - Komoda
  MARS - Komoda
  716,00 zł
 4. MARS - Komoda z barkiemMARS - Komoda z barkiem
  MARS - Komoda z barkiem
  757,00 zł
 5. MARS - KomodaMARS - Komoda
  MARS - Komoda
  789,00 zł
 6. MORENA - Komoda małaMORENA - Komoda mała
  MORENA - Komoda mała
  709,00 zł
 7. MORENA - KomodaMORENA - Komoda
  MORENA - Komoda
  1 000,00 zł
 8. Komoda wewnętrzna szafy TWTK24Komoda wewnętrzna szafy TWTK24
  Komoda wewnętrzna szafy TWTK24
  439,00 zł
 9. DIANA - KomodaDIANA - Komoda
  DIANA - Komoda
  1 087,00 zł
 10. DIANA - KomodaDIANA - Komoda
  DIANA - Komoda
  1 055,00 zł
 11. DIANA - KomodaDIANA - Komoda
  DIANA - Komoda
  877,00 zł
 12. DIANA - KomodaDIANA - Komoda
  DIANA - Komoda
  789,00 zł
 13. DIANA - KomodaDIANA - Komoda
  DIANA - Komoda
  926,00 zł
 14. DIANA - Komoda z barkiemDIANA - Komoda z barkiem
  DIANA - Komoda z barkiem
  902,00 zł
 15. DIANA - Komoda DIANA - Komoda
  DIANA - Komoda
  853,00 zł
 16. DIANA - Komoda DIANA - Komoda
  DIANA - Komoda
  805,00 zł
 17. BERG - KomodaBERG - Komoda
  BERG - Komoda
  693,00 zł
 18. BERG - KomodaBERG - Komoda
  BERG - Komoda
  633,00 zł
 19. LUNA - KomodaLUNA - Komoda
  LUNA - Komoda
  1 017,00 zł
 20. LUNA - KomodaLUNA - Komoda
  LUNA - Komoda
  1 195,00 zł
 21. LUNA - KomodaLUNA - Komoda
  LUNA - Komoda
  907,00 zł
 22. BERG - KomodaBERG - Komoda
  BERG - Komoda
  822,00 zł
 23. BERG - KomodaBERG - Komoda
  BERG - Komoda
  598,00 zł
 24. BERG - KomodaBERG - Komoda
  BERG - Komoda
  541,00 zł
Zobacz jako Siatka Lista
Ustaw kierunek malejący

Kupujemy komodę do salonu

Centralnym miejscem naszego domu jest oczywiście salon. To tutaj przyjmujemy naszych gości, organizujemy szczególne uroczystości i przyjęcia, a także spędzamy wolny czas z naszymi najbliższymi. Z tego względu pragniemy, by pomieszczenie to wyglądało przytulnie i wyjątkowo, a zarazem praktycznie i komfortowo. W aranżacji wykorzystujemy różnego rodzaju meble, jak stół i krzesła, witryny, regały, narożniki, sofy czy wszelkiego rodzaju ozdobne dodatki. Jednak większość z nas zapomina, że idealnym meblem do salonu jest oczywiście komoda. Jak wybrać tą idealną? Podpowiadamy.

Komoda – rodzaje

Komody to najprościej mówiąc, meble skrzyniowe służące do przechowywania odzieży, które posiadają półki z drzwiczkami bądź pojemne szuflady. Głównie dzielimy je ze względu na kształt, czyli na wysokie, niskie, wąskie, szerokie lub narożne. Obecnie w sklepach meblowych można zakupić modele w różnorodnych układach. Większość z nich wypełnione są licznymi szufladami. Możemy jednak spotkać komody do salonu z szafkami, otwartymi półkami, bądź posiadające kombinację wszystkich tych układów. Liczni producenci oferują komody proste, symetryczne bądź bardzo nowocześnie wyglądające asymetryczne. Posiadają one szklane drzwiczki lub półki, a nawet i oświetlenie led. Niektóre modele mogą być dodatkowo przystosowane pod telewizor, z tego względu posiadają dodatkową drewnianą lub szklaną nadstawkę.

Te praktyczne meble można podzielić również ze względu na materiał, z którego są wyprodukowane. Bardzo powszechne są komody do salonu wykonane z płyty MDF. Są one wystarczająco wytrzymałe, by zadowolić niejednego użytkownika, a przy tym przystępne cenowo. Dla osób ceniących sobie wytrzymałość, prestiż, a także najwyższą jakość występują egzemplarze wykonane z litego drewna sosnowego, dębowego, wiśni lub orzecha. Są one zazwyczaj lakierowane, bardziej wyraziste, przez co komoda posiada szlachetny wygląd. Jednym minusem jest ich zbyt duża cena.

Komoda do salonu - jaką wybrać?
Podczas zakupu tej wyjątkowej komody, należy zwrócić uwagę na kilka istotnych rzeczy. Przede wszystkim musimy zastanowić się gdzie będzie umiejscowiona oraz co zamierzamy w niej przechowywać, gdyż od tego zależny jest rozmiar mebla oraz ilość i rodzaj schowków, jakie będzie posiadać. Następnie należy zwrócić uwagę na jakość wykonania komody do salonu. Czy wyprodukowana jest z solidnych materiałów, z dbałością o każdy jej szczegół. Warto sprawdzić również czy bez zarzutu działają wszystkie zastosowane w niej mechanizmy oraz zawiasy. Zwróćmy uwagę na modele, które posiadają cichy, samodzielny domyk szuflad oraz szafek. Jest to bardzo praktyczne rozwiązanie, które poprawia funkcjonalność mebla, a także wydłuża jego żywotność. Na koniec zwróćmy uwagę na rodzaj blatu, jaki jest zastosowany. Wybierajmy komodę z jednolitą i grubą płytą, wówczas mamy gwarancję, że przy większym obciążeniu, nasza komoda nie zmieni kształtu.