Fotele na meblowy24.pl

Fotele
Nie możemy odnaleźć pasujących produktów do zaznaczenia.

Meble tapicerowane od lat cieszą się dużą popularnością - nie dziwi to, bo są one uniwersalne i ponadczasowe. Fotele tapicerowane sprawdzą się świetnie w każdym mieszkaniu. Na co zwrócić uwagę przy wyborze mebla?

Fotele tapicerowane - rodzaje obicia

Współcześni producenci mebli oferują bardzo duży wybór mebli tapicerowanych wykonanych z przeróżnych materiałów. Klienci mogą wybierać spośród wielu modeli foteli, których rodzaj pokrycia różni się fakturą, kolorystyką, wzornictwem, jak i wytrzymałością i trwałością. Dzięki tak dużej różnorodności każdy możne wybrać meble, które w jak największym stopniu spełniają jego wymagania i potrzeby. Jakie są najpopularniejsze materiały tapicerskie?

Skóra naturalna lub sztuczna, nazywana również eko-skórą, to materiał ponadczasowy, który jest wybierany przez domowników lubiących elegancki, klasyczny wystrój wnętrz. Takie skórzane, stylowe fotele tapicerowane świadczą o statucie i prestiżu. Jeśli tego rodzaju meble są odpowiednio pielęgnowane, zachowają one swój oryginalny wygląd przed długie lata. Należy przy tym pamiętać, że naturalna lub sztuczna skóra wymagają właściwego czyszczenia z wykorzystaniem specjalnych środków.

Fotele tapicerowane mogą być również wykonane ze sztruksu, materiału kojarzonego głównie z branżą odzieżową. Jest on jednak również z powodzeniem wykorzystywany przy produkcji mebli. W przemyśle meblarskim stosuje się oczywiście odporniejszy rodzaj sztruksu. Innym materiałem przypominającym sztruks jest szenil. Charakteryzuje się on dużą miękkością i sporą grubością.

Pokrycie mebli może być też wykonane z mikrofibry, nazywanej również syntetycznym nubukiem. Mikrofibra wyróżnia się dużą elastycznością i tym, że bardzo łatwo jest z niej usunąć zabrudzenia. Fotele z tego materiału są więc polecane wtedy, gdy w domu są małe dzieci albo zwierzęta domowe.

Fotel tapicerowany – gdzie się sprawdzi?

Fotele tapicerowane sprawdzą się świetnie zarówno w salonie, pokoju dziecięcym, jak i gabinecie. Dzięki bardzo dużemu wyborowi można łatwo dobrać fotel do mieszkania. Fotele tapicerowane można dobrać zarówno do wystrojów w stylu “vintage”, jak i nowoczesnych, minimalistycznych wnętrz. Przy wyborze fotela należy zwrócić uwagę nie tylko na wzornictwo, ale też na materiał, z jakiego został wykonany.