Top

Komody

Mebel skrzyniowy z szufladami do przechowywania odzieży – to nic innego jak wszystkim nam znana komoda. Mało kto wie, że komoda dopiero w drugiej połowie XVII wieku we Francji wykształciła się ze skrzyni, przez umieszczenie szeregu szuflad w ścianie bocznej. Z biegiem czasu komody zmieniały swój wygląd; kształty, kolory, zdobienia, czy materiał, z którego były wykonywane. Do tej pory pozostały one jednym z najistotniejszych elementów wyposażenia wnętrz naszych domów.

Przez wszystkie minione lata spod ołówka wielu znanych designerów zdążyło wykształcić się mnóstwo projektów tego mebla. My, jako internetowy sklep meblowy oferujemy Wam ponad pół tysiąca sztuk różnego rodzaju komód.

Małe i duże komody – gdzie postawić ?

Począwszy od tych małych mebelków, przez średniej wielkości, a kończąc na gigantach – wszystko znajdziecie w jednym miejscu na naszej witrynie internatowej. Małe meble zazwyczaj kupowane są do mieszkań, gdzie mamy ograniczoną ilość miejsca, niewielkie pokoje oraz wąskie przedpokoje. My wiemy, że wtedy liczy się każdy centymetr.

Kwadratowa, mała komoda idealnie wpasuje się w pusty kąt – wersja komody do przedpokoju. Możemy na niej ustawić koszyk z kluczami, czy wazon ze świeżo ściętym kwiatami – ożywi to pomieszczenie. Aby optycznie powiększyć pokój zawiesza się wysokie od podłogi aż po sufit lustra. Zalecamy ustawiać przy nich niskie komody, nie zasłonią one dużej powierzchni zwierciadła, w dalszym ciągu pokój wydawać się będzie większy, a wykorzystane zostanie wolne miejsce. Dodatkowo, aby rozjaśnić nasze cztery kąty mocujcie lustra naprzeciw okien, a na komodzie postawcie lampkę.

Szerokie i wysokie komody perfekcyjnie sprawdzą się w salonach z długą ścianą o jednolitym kolorze. Nie bójcie się stawiać na ciemne kolory – komoda z drewna czarnego wygląda elegancko i stylowo, możecie być pewni, że nigdy nie wyjdzie z mody. Duże komody mogą być jedyną ozdobą ściany, należy wtedy jednak pamiętać o wyborze mebla z większą niż przeciętnie ilością zdobień.

Modne nowoczesne komody

W dzisiejszych czasach ludzie wolą jednak biel, minimalizm i nowoczesność. Takie wersje komód również znajdziecie w naszym asortymencie. Prostota zawsze będzie modna i wkomponuje się w każde mieszkanie niezależnie od stylu.

Komody dla dzieci są trudnym wyborem, dlatego większość z Was decyduje się na zakup prostych mebli, które można spersonalizować np. za pomocą naklejek. Gdy dzieciaki będą dorastać, ozdoby mogą się zmieniać niskim kosztem. Dzięki temu nasze komody do sypialni będą z Wami długie lata. 

Jeśli nie możecie pozwolić sobie na generalny remont domu, wystarczy zmiana mebli. Biała komoda drewniana będzie się pięknie komponować z panelami naściennymi modnymi w zeszłym stuleciu. Dzisiejsze miano nowoczesności, to nic innego jak umiejętne pomieszanie struktur, kolorów, gatunków. Nie ważne ściany, czy sufity, to na meblach skupia się całą uwaga i to dzięki nim możesz stworzyć swój własny świat.

461 szt:

Ustaw kierunek malejący

Siatka Lista

461 szt:

Ustaw kierunek malejący

Siatka Lista