meble do biuraSzafa przesuwna

Szafy przesuwne to coraz popularniejsze rozwiązanie wykorzystywane w przestrzeniach biurowych. Główną zaletą szaf przesuwnych jest możliwość maksymalnego wykorzystania wolnej przestrzeni. Zazwyczaj szafy projektowane są na specjalne zamówienie klienta i dopasowywane do zabudowywanej przestrzeni. Co więcej, dzięki przesuwnym drzwiom nie ma konieczności organizowania wolnej przestrzeni do otwierania skrzydeł drzwiowych. Ponadto, meble do biura powinny pasować do pozostałych elementów wyposażenia biura, ponieważ niejednokrotnie jest ono miejscem przyjmowania klientów oraz wspólników. Możliwość dokładnego dopasowania szafy do pomieszczenia pomaga również ukryć niedoskonałości czy pewne mankamenty pomieszczenia. Dzięki szafom przesuwnym zakryć można nieestetyczne rury, krzywe ściany czy niewykorzystywane otwory. Duża przestrzeń wewnętrzna szafy pozwala na magazynowanie dużej ilości dokumentów w porządku i systematyczności. Pojemna szafa to wygoda i funkcjonalność, która w każdym biurze gwarantuje sprawną pracę zespołu pracowników. Co ciekawe, szafa przesuwna, oprócz dokumentów, może również pomieścić skanery, drukarki oraz ksero.

Meblościanka

Modułowe meble to nowoczesne rozwiązanie dla biur. Współczesne meblościanki charakteryzują się możliwością konstruowania szaf z elementów o różnych kształtach. Można więc decydować czy do biura bardziej przyda się pojedyncza, wysoka meblościanka czy mniejsza szafa złożona z kilku, pasujących do siebie elementów, rozmieszczonych w całym biurze. Meble do biura w formie modułowej zyskują popularność ze względu na dużą funkcjonalność, komfort użytkowania i możliwość tworzenia przestrzeni do przechowywania dokumentów według własnych potrzeb. Elementy meblościanki są lekkie i wygodne w użytkowaniu, w przypadku zwiększających się potrzeb magazynowych biura, pojedyncze elementy szaf można dokupować. Obecnie na rynku dostępnych jest wiele modeli meblościanek, które dzięki popularyzacji, zyskują atrakcyjne ceny.

Czym kierować się podczas wyboru mebli do biura?

Wybór pomiędzy szafą przesuwną a modułową meblościanką powinniśmy oprzeć na potrzebach biura. Jeśli zachodzi potrzeba magazynowania dużej ilości dokumentów zdecydowanie lepsza okazuje się szafa przesuwna. Dzięki dużej pojemności szafy możliwe jest przechowywanie stosów dokumentów oraz liczne urządzenia biurowe. Meblościanka jest bardziej elegancka, ale posiada jedną wadę - jej pojemność jest dużo mniejsza niż szaf przesuwnych. Kolejnym elementem, na który powinniśmy zwrócić uwagę jest wielkość biura. Jeśli przestrzeń biurowa jest niewielka warto zainwestować w szafę modułową, która dzięki niewielkim rozmiarom dopasowuje się do każdego biura.