Gala meble Royal

Gała Meble to polski producent mebli, który działa na rynku rodzimym i zagranicznym od 1980 r. W swoich pięciu nowoczesnych zakładach produkcyjnych wytwarza meble pokojowe wyposażające salony, sypialnie, jadalnie, meble kuchenne, nowoczesne meblościanki, piękne szafy i komody, a także meble systemowe.

Trzeba przyznać, że Gała Meble to połączenie funkcjonalności, która jest bardzo istotna, z naprawdę pięknym i kunsztownym wykonaniem. A to bardzo pożądane cechy wszystkich mebli, które wypełniają nasze domy. Wybierając tę markę, możemy być pewni, że zarówno walory użytkowe jak i estetyczne ich produktów będą na wysokim poziomie.

Koncept i wykonanie

Gała Meble to przemyślane koncepty. Jak pisze sam producent, projekty powstają na deskach kreślarskich najlepszych projektantów. Patrząc na kolejne realizacje i kolekcje nie sposób tego nie zauważyć. Uwagę przyciąga nowoczesny design i z pieczołowitością dopracowane detale, które stanowią bardzo ważne elementy domykające koncepcje – nadają im niezbędnego charakteru.

Producent dużą wagę przywiązuje do wykonania mebli i ich jakości. Używa wysokiej jakości materiałów, dba, by detale były dopracowane w szczegółach. Tę staranność rzeczywiście można dostrzec patrząc na poszczególne modele mebli.

Stylistyka

Gała Meble proponuje kilkanaście różnych konwencji stylistycznych mebli. Są wśród nich kolekcje mebli składające się z wielu elementów. Można nimi w całości wyposażyć salon czy pokój dzienny, kuchnię, gabinet, sypialnię. Warto też zwrócić uwagę na nowoczesne meblościanki, które występują w kilku wersjach stylistycznych i kolorystycznych.

Wśród dostępnych kolekcji mebli na pewno warto zwrócić uwagę na trzy, które mocno wyróżniają się na tle innych. To kolekcje: Prowansja, Kora i Royal – mocno różniące się stylistycznie, ale każda z nich ma ten piękny, klasycyzujący sznyt,  który sprawia, że prezentują się niezwykle elegancko.

Kolekcja Gała Meble Prowansja

Piękna kolekcja dla wszystkich wielbicieli południowo-francuskich klimatów. Tych na pewno nie brakuje, bo styl kojarzy się z ciepłem, beztroską wakacji na wsi. Jest niezwykle jasny, przyjemny. Dominują tu naturalne materiały, biel i kolory w lekkiej tonacji. 

Kolekcja Prowansja została wykonana z sosny andersen – obowiązkowo pobielonej i dębu lefaks, który występuje tutaj jako gustowny i wyróżniający dodatek w postaci ciemnych uchwytów. Bryły tych mebli są delikatne, uwagę zwracają podłużne elementy wykończeniowe na frontach. Uwagę warto zwrócić na piękne, przeszklone witryny i komody z nadstawkami.

Kolekcja Gała Meble Royal

Royal to kolekcja rodem z Anglii – bardzo klasyczna, niewymuszona w swojej elegancji. Takie meble są ponadczasowe, cieszyć będą oko i zdobić wnętrze na przekór chwilowym modom. Wykreują w domu bardzo przyjazny, ciepły klimat.

Meble w kolekcji Royal są wykonane z sosny nordyckiej wybarwionej w kremowych odcieniach, a dodatki – górne cokoły i blaty – z dęba dzikiego. Takie połączenie podkreśla szlachetny charakter każdej bryły mebla.

Kolekcja Gała Meble Kora

Kolejna kolekcja na pewno przypadnie do gustu tym, lubią klasyczną estetykę w designerskim wydaniu. Kora to meble o masywnych bryłach, zdobione na frontach pięknymi ryfowaniami, które nadają mi charakteru. Świetnie zostały do nich dobrane detale – przypominające mosiężne, bardzo eleganckie uchwyty.

Kolekcja Kora występuje w trzech wariantach kolorystycznych: sosna adersen, samoa king oraz canyon.