Półka na ścianę – rozwiązanie bardzo praktyczne

Decydując się na półki ścienne, powinniśmy wiedzieć, że jest to przede wszystkim funkcjonalne rozwiązanie oferujące mnóstwo walorów estetycznych. Daleko idąca funkcjonalność półki na ścianę doskonale sprawdzi się w aranżacjach klasycznych, jak również i tych bardziej nowoczesnych. Wiele zależy od wybranego przez nas modelu. Na przykład półka wisząca Babila poprzez swoją prostotę i ciemną kolorystykę idealnie komponuje się z klasycznymi meblami. Natomiast model półki na ścianę Planet, to wersja wspaniale zestawiająca się z nowoczesnym wystrojem pomieszczania. Kolorowa aranżacja pokoju, a także krzykliwe barwy mebli sprawiają, że w prosty sposób można osiągnąć zaskakujący efekt. Półki ścienne to bardzo niepozorne meble, które często są niedoceniane. Atrakcyjne wizualne małe meble, jakimi są półki, niosą za sobą spory potencjał ułatwiający stworzenie praktycznej i ciekawej przestrzeni, jaką jest salon.

TES - Półlka wisząca

Dekoracyjne półki wiszące

Dobierając półki do salonu, napotkać można mnogie wzory oraz atrakcyjną kolorystykę, dzięki czemu bez problemu dopasujemy ją do całego wyglądu pomieszczenia. Dla osób doceniających klasyczne wzory, z pewnością do gustu powinny przypaść modele z serii KAMA. Są to półki w stonowanej ciemnej kolorystyce oraz prostym wzornictwie. Dla fanów bardziej modernistycznych rozwiązań warto wybrać kwadratowe półki wiszące z serii KREO. Można je dowolnie zawiesić, tworząc ciekawy wzór. Dzięki ich różnorodnej kolorystyce w łatwy sposób osiągniemy zamierzony efekt wizualny, a ich funkcjonalność sprawi, że będziemy mogli na nich ułożyć dekoracje, które doskonale się skomponują i nadadzą odpowiedniego stylu pomieszczeniu.

Wybierając półki na ścianę, warto również rozważyć miejsce ich zawieszenia. Najlepiej, gdy jest to przestrzeń nad sofą bądź telewizorem. W ten sposób łatwo wypełnimy wolną przestrzeń oraz uzyskamy bardziej przytulny efekt. Regał na książki w formie kwadratowych skrzynek możemy także powiesić na środku pustej ściany w taki sposób, by przedstawiały jakiś wzór. Takie rozwiązanie nada naszemu salonowi bardziej unikalnego i niepowtarzalnego wyglądu.