Nowoczesne pufy nie tylko do salonu

Nowoczesne pufy to nie tylko stylowy dodatek w pomieszczeniu ale również niezwykle wygodna i miękka ozdoba wnętrza. Są to meble wielozadaniowe, które coraz częściej możemy spotkać w naszych domach. Umieszczamy je nie tylko w salonach swoich domów, ale również pokojach dziecięcych, młodzieżowych, gabinecie, sypialni czy nawet na tarasie i w ogrodzie. Są one oryginalny meblem, który pasuje do każdej aranżacji czy to klasycznej czy nowoczesnej. Ale na co zwrócić uwagę podczas zakupu nowoczesnej pufy?

Pufy

Nowoczesne pufy – co to takiego?

Pufy są to niewysokie i niewielkie siedziska, które zazwyczaj pozbawione są oparcia oraz podłokietników. Mebel ten jest wielozadaniowy, gdyż można go wykorzystać jako podnóżek pod nogi, miejsce do siedzenia czy stolik, gdzie można położyć tace z kawą. Niektóre z nich posiadają nawet przydatny schowek. Funkcjonalność pufy w dużej mierze zależy od jej wielkości, konstrukcji oraz kształtu.

Coraz bardziej popularne stają się nowoczesne pufy, które idealnie komponują się w różnych aranżacjach. Każdy z nas pragnie mieć wystrój pomieszczeń z panującymi trendami oraz nowościami. Producenci puf wychodzą naprzeciw naszym potrzebom i projektują coraz to ciekawsze i oryginalne pufy. Zachwycają one nietypowym kształtem, różnorodnym wzorem czy kolorem oraz miękkością. Ciekawym i bardzo oryginalnym rodzajem nowoczesnych puf są pufy plecione na szydełku lub drutach. Niektóre z nich to proste, małe lub duże, spłaszczone kule, na które składa się styropianowa lub poliuretanowa, piankowa kula pokryta bawełnianym bądź wełnianym, ręcznie robionym pokrowcem lub dekoracyjnym sznurkiem. Inne zaś posiadają nietypowe, ciekawe formy takie jak: stożki, grzybki, sześciany, czapeczki czy dzwoneczki. Są one elastyczne, dzięki czemu dostosowują się one do kształtu naszego ciała, po czym wracają do swojej pierwotnej, nieokreślonej formy – mamy wrażenie, że pufa posiada uszy. Nowoczesne pufy plecione ocieplą nie jedno wnętrze mieszkania czy gabinetu.

Jak dokonać właściwego wyboru pufy?

Jeżeli chcemy do naszego mieszkania zakupić pufe to zastanówmy się do czego ma być ona przeznaczona. Czy chcemy na niej tylko siedzieć czy od czasu do czasu także poleżeć. Czy ma ona posiadać oparcie, a może też i podręczny schowek. Wybór tej odpowiedniej pufy powinien być uzależniony nie tylko od jej rodzaju i funkcji, ale także od jej wielkości, kształtu, materiału, z którego jest wykonana oraz sposobu wykończenia. Na końcu zastanówmy się nad odpowiednim kolorem oraz stylistyką.