Ranking rozwiązań stosowanych w narożnikach w 2020 roku

Poznajmy ranking rozwiązań najbardziej pożądanych przez użytkowników narożników.

Dwa schowki na pościel

Jak wiadomo dodatkowej przestrzeni do przechowywania nigdy dość, a w szczególności, gdy mówimy o wielkogabarytowych przedmiotach, jakimi są kołdry i poduszki. Producenci wprowadzili więc na rynek narożniki oferujące 2 schowki na pościel. Dzięki nim oszczędzamy przestrzeń i możemy przechowywać dodatkowy komplet pościeli dla gości. A nawet jeżeli nie posiadamy więcej pościeli, to na pewno zawsze znajdzie się coś w domu, co można by do takiego schowka włożyć.

Automatyczne rozkładanie

Wielu klientów docenia prosty i wygodny sposób rozkładania narożnika. Modele, które przesuwaliśmy, aby uzyskać przestrzeń do spania, odchodzą pomału w niepamięć. Można je jeszcze spotkać w najtańszych narożnikach. Jest to dość niekomfortowy system, ponieważ rolki lubiły pękać, a pościel ze schowka drzeć się, gdy zahaczaliśmy o nią podczas rozsuwania. Na szczęście staromodne rozwiązania zostały zastąpione mechanizmem, który za pomocą sprężyn lub siłowników unosi siedzisko, a następnie odkłada na właściwe miejsce. Wymaga to od nas minimum wysiłku, a przy tym znacznie poprawia komfort użytkowania.

Narożnik Bavero

Podobna sytuacja ma się z dodatkowymi schowkami na pościel. Klienci doceniają zastosowanie siłowników unoszących część siedziska, dzięki czemu w prosty sposób można schować pościel do skrzyni.

Wysuwane zagłówki i unoszone podnóżki

Bardzo komfortowym i wygodnym rozwiązaniem stosowanym w bardziej prestiżowych narożnikach są wysuwane zagłówki przy jednoczesnym uniesieniu podnóżków i pochyleniu oparcia. Taka technologia umożliwia ustawienie półleżącej pozycji ciała na przykład podczas czytania książki lub oglądania telewizji. Jak działa taki mechanizm, można zauważyć w narożniku BAVERO czy SEVILLA.

Dodatkowe półki i schowki

Bardzo często w narożnikach można spotkać wbudowane w bok półki na podręczne rzeczy czy też blaty, na których można postawić kawę lub talerzyk. Są to praktyczne rozwiązania szczególnie dla samych domowników. Podczas odpoczynku na takim modelu narożnika można sięgnąć po ulubioną książkę czy też napić się kawy nie wstając, a to znacznie poprawia komfort użytkowania.

Pufy i taborety chowane w narożniku

Na ostatnim miejscu znalazły się dodatkowe pufy oraz taborety wykonane w taki samym stylu co cały narożnik. Bardzo często ukrywane są w boku narożnika, co pozwala na optymalizację zagospodarowania dostępnej przestrzeni. Co więcej, dodatkowe miejsca siedzące umożliwiają ugoszczenie dodatkowych niezapowiedzianych gości w równie komfortowych warunkach.