W salonach znajduje się bowiem wiele gadżetów, które wydają się być nieodzowne przy maleństwie, jednak są to tylko pozory. Dlatego warto zaopatrzyć się w rzeczy, które są najpotrzebniejsze, a ewentualne dodatki dokupować wtedy, gdy okażą się potrzebne.

Meble do pokoju dziecka oraz inne akcesoria zaleca się kupować stopniowo, gdyż rozłożenie ich w czasie pozwoli nam podejmować nie tylko bardziej przemyślane decyzje, ale przede wszystkim nie obciąży nas w takim stopniu finansowo.

Wybór mebli dziecięcych jest w dużym stopniu uzależniony od tego, czy maluch będzie mieszkał pokoju rodziców, czy też będzie posiadał swój własny. Urządzanie pokoju dziecięcego może być prawdziwą frajdą, jednak może się ono okazać niepotrzebnym trudem i wydatkiem, jeśli maleństwo będzie spało i spędzało czas głównie w towarzystwie mamy czy ojca.

Remont zacznij odpowiednio wcześnie

Decyzja o remoncie powinna zostać podjęta najlepiej jeszcze kilka miesięcy przed narodzinami. W ostatnim trymestrze sprawność przyszłej mamy może zostać trochę ograniczona, co w znacznym stopniu obarczyłoby w kwestii organizacji nowej aranżacji tatę. Dlatego za malowanie, czy też odnawianie podłogi i inne prace warto zabrać się odpowiednio wcześniej. Wszelkie chemikalia powinny zostać dobrze wywietrzone na długo przed wprowadzeniem się pokoju nowego członka rodziny.

Meble do pokoju dziecka

Do pokoju dziecięcego dobrze jest wybierać takie farby i lakiery, które nie zaszkodzą maluchowi. Najlepiej również, gdyby były to produkty przeznaczone dla alergików. Nie należy zapominać o podłodze, którą będzie się łatwo czyścić i będzie przyjemna w użytkowaniu — to w końcu na niej dziecko będzie przez kilka najbliższych lat spędzać najwięcej czasu. Do pokoju dziecięcego bardzo polecane są łatwo zmywalne farby na ściany, które będą miały spokojne, pastelowe kolory.

Meble do pokoju dziecka - komfortowe i bezpieczne

Meble w pokoju dziecięcym powinny być wykonane z przyjaznych dla maluchów materiałów. Najlepsze będą oczywiście te wykonane z drewna. Jeśli są one pokryte farbą, to warto sprawdzić, czy nie będzie ona szkodliwa dla dziecka, w razie prób nadgryzania mebli. Meble dziecięce, jakie powinny się znaleźć w pokoju malucha, to przede wszystkim miejsca do spania, szafki do przechowywania ubrań i artykułów niezbędnych do pielęgnacji dziecka, a także miejsce, gdzie rodzice będą mogli spokojnie usiąść i karmić, bądź też przytulać dziecko.

Urządzając pokój dziecięcy pamiętajmy, aby nie dać się zwariować. Wybierajmy sprawdzone i komfortowe rozwiązania, co zagwarantuje nam zadowolenie z dokonanych wyborów.