meble kuchenneMeble kuchenne w kuchni retro - jakie wybrać?

Meble kuchenne są podstawową kuchni retro. Główny ciężar tego stylu spada właśnie na ten element wnętrza, dlatego konieczne jest dobre dobranie mebli i postawienie na charakterystyczne cechy dla lat 60. W aranżacji retro doskonale sprawdzą się meble drewniane, pomalowane na biało lub pastelowe kolory. Warto również zwrócić w tym miejscu uwagę na to, aby całość mebla była również stylizowana na vintage. Dotyczy to także uchwytów.

Kuchnia w stylu retro wyróżniała się zupełnie inną stylistyką w wyglądzie AGD. Niektórzy producenci wychodzą naprzeciw zapotrzebowaniu użytkowników i oferują im meble przypominające te rodem z lat 60. W sklepach znajdziemy zatem lodówki i kuchenki retro. Możemy je również zamówić przez Internet.

Inna odsłona kuchni retro

Dominujące w stylu retro pastele - które kojarzą nam się głównie z tego typu wystrojem - nie są jedyną opcją dla urządzenia wnętrza w tym stylu. Jeśli chcemy urządzić kuchnię w stylu vintage, to możemy wybrać jej alternatywną wersję kolorystyczną. Mowa tutaj o takiej, która nie boi się kontrastów, jednak nadal zachowuje swój cukierkowy i uroczy wygląd. Szachownica na podłodze w połączeniu z akcesoriami kuchennymi z żywych kolorach, również będzie przywodzić nam na myśl lata 60. Kuchnia w stylu retro nie będzie nas zatem ograniczać, a wręcz przeciwnie - będzie doskonałym poletkiem do eksperymentów wnętrzarskich.

Czego unikać w stylu retro?

W kuchni w stylu retro należy porzucić praktycznie wszystkie szarości i bure kolory, które doskonale sprawdzają się np. we wnętrzach urządzonych w stylu skandynawskim. Z retro nie "polubią" się brązy, głębokie czernie i klasyczne materiały. Doskonale wyglądać będą w niej natomiast błękitne, soczyście zielone, limonkowe i pomarańczowe detale. Zarówno w wersji nieco bardziej wyrazistej i ostrej, jak i tej rozbielonej. Jeśli zależy nam na przytulnym wnętrzu na pewno dobrym pomysłem jest wybór tych drugich, które sprawią, że nasza kuchnia stanie się centrum domu, w którym chętnie spędzać będzie czas nie tylko pani domu, ale również pozostali domownicy i nawet goście.

W kuchni retro nie musimy obawiać się połysku. Bardzo dobrze komponować się będą w niej z pozostałymi elementami wystroju wszelkie błyszczące powierzchnie - zarówno te w postaci lakierowanych blatów, frontów szafek kuchennych, jak i AGD. Bazą kolorystyczną dla stylu retro będą beże i biele - co doskonale sprawdzi się szczególnie w niewielkich rozmiarów kuchni. W stylu retro możesz postawić na białe ściany, ale również meble (krzesła) lub lodówka i inne sprzęty. Unikajmy wszelkich powierzchni plastikowych, metalowych i szklanych, które zaburzą naturalny wygląd stylu retro.