meble kuchenneOdpowiedni dobór wystroju naszego mieszkania jest dużo ważniejszy, niż mogłoby się to wydawać, szczególnie jeśli chodzi o elementy gabarytowe. O ile bowiem bez problemu możemy wymienić obrazki na ścianach czy różne drobne akcesoria, to raz kupiony zestaw mebli, kanapa czy fotele na ogół towarzyszą nam przez wiele lat. Dlatego też tak ważne jest, by dokonać świadomego wyboru każdego z tych elementów. Warto zawsze analizować nasze decyzje pod kątem potencjalnych zysków i strat związanych z naszym wyborem. Przyjrzyjmy się przykładowo - jak wygląda sytuacja, jeśli chodzi o wykończenie mebli kuchennych. Czy lepiej będzie wybrać klasyczny mat, czy też bardziej rzucający się w oczy i przyciągający wzrok połysk?

Niech nasza kuchnia błyszczy, wybierzmy meble kuchenne na wysoki połysk

Dość często kuchnia jest miejscem, gdzie po macoszemu potraktowano kwestię wpadającego światła i chęć zrobienia czegokolwiek w kuchni wymaga najczęściej konieczności włączenia światła. Sytuację mogą jednak naprawić nasze meble kuchenne, o ile tylko wybierzemy ich wersję z połyskiem. Zapewniają one bardzo dobre warunki do odbicia światła, dzięki czemu niezależnie od koloru i faktury wybranych frontów będziemy mogli liczyć na znacznie jaśniejszą w kuchnię, co być może sprawi, że chętniej będziemy spędzali tam czas. Nie da się też ukryć, że tak jak wspominaliśmy wcześniej, fronty meblowe z połyskiem prezentują się dużo bardziej atrakcyjnie. Nikogo chyba nie trzeba przekonywać, że dużo większe wrażenie robi przecież świeżo umyty i wypolerowany samochód, w którego karoserii wręcz można się przejrzeć, niż zwykły, nudny, matowy i przytłumiony lakier pozostałych aut. Tutaj mamy te same korzyści.

Połysk kojarzy się bowiem z nowoczesnością, z przyszłością i z podążaniem, a wręcz wyprzedzaniem obowiązujących trendów. Jeżeli chcemy mieć wystrój jak z lat 60 to dla zachowania klimatu pewnie lepiej zdecydować się na mat, jeśli jednak patrzymy w przyszłość, spróbujmy odważyć się i zdecydować na imponujący połysk.

A może jednak praktyczny i bezpieczny mat?

Dla wielu osób jednak - szczególnie w kuchni - ważne jest sprawne przyrządzanie posiłków, a nie możliwość przeglądania się we frontach naszych szafek. Wersję matową dużo łatwiej również utrzymać w czystości, szczególnie jeśli domownicy mają tendencję do dotykania frontów szafek dłońmi, które na połyskliwych meblach zostawiają szpecące odciski palców. Matowe fronty często odbierane są też jako bardziej klimatyczne w odróżnieniu od zimna ich połyskliwego odpowiednika. Szczególnie zatem jeśli zdarza nam się również jeść posiłki w kuchni, również te z rodziną, to być może dużo bardziej komfortowo będziemy się czuli, gdy fronty mebli dookoła nas będą stonowane, ciepłe i przytulne. Nie bez znaczenia jest też kwestia ceny i wyboru - oba te parametry wskazują na wybór matu jako lepszą opcję. Zdecydowanie łatwiej dostępne będą fronty matowe, szczególnie jeśli spoglądamy na dość niską kategorię cenową.

Co więc ostatecznie wybrać? To, co nam się podoba. Bez względu na to, czy wybór padnie na meble kuchenne wykończone matowo, czy też z połyskiem, to my będziemy spędzali czas w tym wnętrzu. Musimy więc być pewni słuszności swojego wyboru.