Dlaczego warto mieć kuchnię połączoną z salonem?

Osoby, które zdecydowały się na tego typu rozwiązanie chwalą sobie je z wielu powodów. Jednym z najważniejszych jest oczywiście fakt, że podczas codziennych czynności w kuchni nie jesteśmy oddzieleni od pozostałych domowników. Dzięki połączeniu kuchni z salonem nie będziemy musieli dzielić czasu pomiędzy ten spędzony z rodziną, a ten, w którym wykonujemy obowiązki kuchenne.

Aneks kuchenny sprawia, że kuchnia staje się prawdziwym "centrum" domu. Przed wdrożeniem swojego planu w życie warto zadbać o to, aby było to dobrze przemyślane i wielofunkcyjne wnętrze z odpowiednią atmosferę. Jak to zrobić?

Przede wszystkim warto zdecydować się na takie rozwiązanie, w którym meble kuchenne dostępne są do użytkowania zarówno od strony kuchennej, jak i salonu. Dzięki temu można je wykorzystywać zarówno do prac kuchennych, jak i tych niezwiązanych z gotowaniem. Co więcej, dzięki takiemu rozwiązaniu gospodyni będzie mogła liczyć na pomoc innych domowników w kuchennych obowiązkach oraz cały czas mieć z nimi kontakt.

Zaletą kuchni otwartej jest również fakt, że wszystko znajduje się pod ręką, w jednym miejscu. Dobranie mebli kuchennych to jednak nie jedyna kwestia, jaką warto przemyśleć przy projektowaniu kuchni połączonej z salonem. Równie ważne jest odpowiednie dopasowanie mebli do pokoju dziennego i jego układu.

Jakie meble do salonu z kuchnią otwartą?

Meble do salonu z kuchnią otwartą powinny nawiązywać do wystroju kuchni. Ciężko się tutaj zdecydować na duże kontrasty czy kompletnie odmienne wzornictwo. Zdecydowanie lepszym rozwiązaniem będzie wybór neutralnych kolorów, które będą się ładnie uzupełniać.

W zależności od tego, czy przy projektowaniu kuchni zdecydujemy się na wyspę kuchenną czy dwustronne blaty, zmieni się nieco układ pomieszczenia, co niewątpliwe przełoży się również na projekt salonu.

Wykonywanie kuchni z wyspą jest ostatnio ciekawym i niezwykle modnym trendem w aranżacji wnętrz. Dzięki temu rozwiązaniu domownicy będą mogli z łatwością nie tylko komunikować się wzajemnie, ale również poruszać pomiędzy poszczególnymi częściami domu.

Cechą charakterystyczną dla kuchni otwartych jest fakt, że meble kuchenne wybierane do nich nie podkreślają swojego przeznaczenia. Wiele sprzętów AGD jest ukrytych pod eleganckimi zabudowaniami, co sprawia, że nie musimy obawiać się większych trudności przy dobieraniu zarówno kolorystyki, jak i stylu mebli do salonu.