Zacznijmy od ścian

Jak użądzić pokój dla dziewczynkiZanim przejdziemy do znacznie ciekawszego tematu, jakim są właściwe meble do pokoju dziecka - nie zapomnijmy o podstawie, jaką stanowią ściany. Rozważmy raczej ciepłe, pastelowe barwy Dobrze by też było, aby nie mieszać zbyt wiele kolorów jednocześnie, a także by wykorzystane barwy uzupełniały się nawzajem. Oczywistością jest wybór farb ekologicznych - bez związków toksycznych oraz specyficznego zapachu. Warto też rozważyć specyficzne typy farb - jak choćby tablicowa, magnetyczna, albo nawet fluorescencyjna. Dopiero gdy wybierzemy odpowiednią kolorystykę dla ścian (i być może sufitu), przyjdzie czas zastanowić się jakie meble dla dziewczynki wybrać. Oczywiście możemy też podejść do tematu z drugiej strony, czyli najpierw wybrać meble, które najbardziej będą się nam podobać, a dopiero później dobrać pasujące do nich barwy ścian. Któregokolwiek z podejść nie zastosujemy - pamiętajmy, aby dopasować oba elementy do siebie.

Wybieramy meble​ ​do​ ​pokoju​ ​dziecka

Wybór zależy oczywiście od wieku i upodobań małej lokatorki. Zupełnie inne będą meble dla dziewczynki nastoletniej niż dla tej, która dopiero uczy się chodzić. W każdym z przypadków musimy jednak zadbać o bezpieczeństwo i funkcjonalność. Bezpieczeństwo oznacza choćby wybór mebli od sprawdzonych producentów, gdzie nie musimy się obawiać podejrzanego składu zarówno wykorzystanych płyt meblowych, jak i kleju czy tworzyw sztucznych. Przez funkcjonalność natomiast należy rozumieć wybór takich mebli, które umożliwią przechowywanie wszystkich skarbów dziewczynki - nawet gdy ta trochę podrośnie. Z praktycznego bowiem punktu widzenia bardzo ważne jest przecież, aby mieszkanka pokoju zbyt szybko nie wyrosła z niego. Dobierajmy więc takie meble, z których będzie chciała korzystać również osoba starsza o kilka lat niż wiek obecnej mieszkanki pokoju.

Nie zapominajmy o dodatkach

Meble do pokoju dziecka są oczywiście bardzo ważne, natomiast równie ważne jest to, aby osoba przebywająca w danym wnętrzu czuła się rzeczywiście jak u siebie. Dlatego warto uzupełnić meble różnymi dodatkami - tak, aby nie wyglądały jak u każdej innej osoby. Szczególnie dlatego, że pewna indywidualność jest bardzo ważna dla każdego - a dziewczynek w szczególności. Dlatego pomyślmy na przykład nad ozdobieniem mebli naklejkami, zapewnieniem oryginalnego oświetlenia, a także choćby rolet okiennych. Niezależnie od tego, jak bardzo nie jesteśmy przekonani do tego pomysłu, warto również pozwolić dziecku na udekorowanie ścian plakatami z jego ulubionymi gwiazdami filmu i estrady. Starajmy się po prostu w miarę możliwości nie robić nic wbrew woli dziecka, jeśli chodzi o wystrój jego pokoju.