Meble do pokoju dzieckaŁóżko w pokoju dla chłopca

Podstawowym meblem w pokoju dziecięcym jest łóżko. Służy ono przede wszystkim do spania, ale często również do zabawy. Dlatego warto skorzystać z oferty sklepów, które sprzedają modele przystosowane do upodobań dzieci, np. w kształcie bramki piłkarskiej. Dobrym rozwiązaniem jest także obecność dodatkowych szuflad, w których chłopiec może ukryć swoje najcenniejsze skarby. Nie bez znaczenia pozostaje pościel. Najlepiej wybrać komplet wykonany z antyalergicznej i wytrzymałej bawełny. Jeżeli tkanina będzie posiadała wzory z ulubionymi bohaterami z bajek czy komiksów, dziecko będzie o wiele chętniej kładło się spać.

Inne meble do pokoju dziecka

W pokoju dziecięcym przydaje się zwykle jedna, duża i pojemna szafa, w której mieszczą się wszystkie ubrania chłopczyka. W komodach z szufladami schować można przybory szkolne i zabawki, a na półkach i regałach ustawić książki oraz liczne ozdoby. Wybierając poszczególne meble do pokoju dziecka warto zwrócić uwagę na zachowanie jednolitej stylistyki. Dotyczy to także biurka, włącznie z krzesłem, fotelem i lampką, jeżeli dziecko jest już w wieku szkolnym. Warto dopasować ten mebel do wzrostu chłopca, ponieważ będzie musiał spędzać przy nim nierzadko kilka godzin dziennie. Na rynku dostępne są modele, które pozwalają na praktyczne podwyższanie blatu wraz z wzrostem dziecka.

 Ściany w pokoju chłopięcym

Pokój dla chłopca bardzo często jest przez niego mocno eksploatowany, a tym samym narażony na liczne zniszczenia. Aby odpowiednio uchronić ściany pomieszczenia przed zabrudzeniami i wgnieceniami, warto wykorzystać fototapetę z odpowiednim wzorem. Nadaje ona całemu wnętrzu charakteru, a także wytłumia dźwięki i ociepla pomieszczenie. Jeżeli na ścianach pojawią się zabrudzenia, nie trzeba od razu przemalowywać całego pokoju. Zamiast tego można po prostu wymienić fototapetę lub wykorzystać specjalne, kolorowe naklejki. Można nimi obkleić także meble do pokoju dziecka lub wykorzystać je jako ozdobę na czystych, ale nieco pustych fragmentach ścian.

Dekoracje w pokoju dla chłopczyka

Klasyczną dekoracją pokoju dziecięcego jest dywan. Przydaje się zwłaszcza dość nieostrożnym chłopcom, którym często zdarza się coś wdeptać lub wylać. Najlepiej sprawdzi się dywan w kolorowe wzory, na których plamy i inne zabrudzenia nie będą szczególnie widoczne. Warto wybrać taki model, który można bez problemu prać i nie jest przesadnie ciężki. Do przykrycia łóżka przydać może się na natomiast kocyk, który okazuje się niezbędny także podczas chłodniejszych dni. Jedną z największych atrakcji w pokoju dla chłopca jest również namiot, który z powodzeniem może zastąpić łóżko na antresoli. To doskonałe miejsce do zabawy i nauki, które dodatkowo dodaje całemu pomieszczeniu uroku.