Meble do przedpokojuMeble do zabudowy

Jako meble do przedpokoju idealnie sprawdzi się duża szafa. Świetnym rozwiązaniem są szafy robione na wymiar, sięgające od podłogi do sufitu z przesuwnymi drzwiami. Są nie tylko bardzo pojemne ale też mogą pełnić funkcję dekoracyjną, ponieważ na dużych powierzchniach przesuwnych drzwi można umieścić odpowiedni dekor.

Bardzo wygodnym elementem przedpokoju, w który warto się zaopatrzyć, jest komoda. W jej szufladach można przechowywać szaliki, czapki, rękawiczki, chustki oraz inne elementy garderoby, które w dużej szafie zwyczajnie by zginęły. Jeśli komoda będzie zaopatrzona w boczne szafki mogą tam być przechowywane torebki czy buty.

Jeśli nie ma miejsca na komodę, praktycznym rozwiązaniem będzie wstawienie szafki na buty. Dostępne są one w tylu wymiarach, że nawet w bardzo wąskim przedpokoju znajdzie się na nie miejsce.

Kolejnym praktycznym rozwiązaniem jest zamontowanie wieszaków zewnętrznych, gdzie będzie można zostawić odzież wierzchnią gości czy domowników. Nieodzownym elementem każdego przedpokoju powinno być również lustro.

Bardzo przydaje się siedzisko, oczywiście jeśli posiadamy do tego odpowiednią przestrzeń, ten element nie tylko dobrze się prezentuje, ale co ważniejsze jest funkcjonalny. A wręcz niezbędny jeśli w domu mieszka małe dziecko czy osoba starsza. Odpowiednio wkomponowane w ciąg szaf, bądź pod wieszakiem na ubrania może być naprawdę niebanalną ozdobą przedpokoju.  Dużą popularność zdobywają piękne pikowane siedziska, które można wykonać samemu czy to z materiału, czy odpowiednich paneli. Taki mebel nie tylko będzie bardzo oryginalny ale też nada wnętrzu ciepła i przytulności.

Kolorystyka

Warto zwrócić uwagę aby meble do przedpokoju nie były zbyt masywne, ani za ciemne ponieważ przytłoczą całe pomieszczenie i osiągniemy efekt odwrotny do zamierzonego. W związku z tym, że zazwyczaj to miejsce bez dostępu do okien, a co za tym idzie słabo oświetlone lepiej postawić na biele, szarości i pastele na ścianach. Chociaż w przypadku większych metraży intensywniejszy element może być ciekawym przełamaniem.

Wnętrze powinno odzwierciedlać naszą osobowość, charakter i potrzeby. Wielu z nas pragnie aby przedpokój wyróżniał się na tle innych. Dlatego coraz większą popularność zdobywają farby tablicowe. Można na nich nanosić rysunki zależnie od nastroju i ochoty. Z pewnością jest to rozwiązanie bardzo kreatywne.

Dodatki

Aranżując przedpokój warto szczególny nacisk położyć na dobór oświetlenia. Jest niezwykle istotne, ponieważ to ono buduje klimat pomieszczenia. Odpowiednio dobrane lampy mogą zdefiniować nasz przedpokój. Oświetlenie przedpokoju powinno być nie tylko funkcjonalne ale również efektowne.