Meble do jadalniMeble do jadalni w stylu skandynawskim

W jadalni najważniejszymi elementami wyposażenia są stół i krzesła. W przypadku wnętrza urządzonego w stylu skandynawskim, najlepszym wyborem będą meble chrakteryzujące się prostotą i minimalizmem. Jak najbardziej warto sięgnąć po meble wykonane z drewna. Bardzo ważne jest jednak to, aby nie kierować się wyłącznie ich wyglądem, ale przede wszystkim jakością. Stół do jadalni w stylu scandi zwykle jest masywny i duży, wykonany z litego drewna. Sprawdzą się także modele z metalowymi elementami. Jeśli zależy nam na efektywnym stole, to warto poszukać takiego z ładnie wyeksponowanymi słojami drewna. Do takiego stołu świetnie pasować będą krzesła kolorowe o nasyconych i nawet jaskrawych barwach. Oprócz krzeseł w jadalni mogą znaleźć się także stołki i taborety drewniane czy też modele ze skórzanym obiciem i metalową podstawą. Mile widziana jest także prosta ława drewniana, z oparciem i schowkiem pod siedzeniem, na której można umieścić poduszki wykonane z owczej skóry czy z lnu. Meble do jadalni powinny być wygodne i ergonomiczne.

A co z oświetleniem?

Urządzając jadalnię w stylu skandynawskim, nie można zapomnieć o odpowiednim oświetleniu. Powinna być ona pełna światła, dlatego też im większe okno tym lepiej. Godny polecenia będzie żyrandol nad stołem w postaci drucianej lampy czy też model składający się z kilku żarówek zawieszonych na kolorowych kablach. Można także zainwestować w lampę stojącą z ciekawym abażurem – płóciennym bądź metalowym. Świetną opcją będzie także poustawiane na stole i komodzie świeczników, które ocieplą wnętrze. Jak najbardziej sprawdzą się także metalowe lampiony, cotton balls oraz nieduże latarenki.

A co z dodatkami?

W jadalni z pewnością nie może zabraknąć dodatków, szczególnie tych kolorowych, które ożywią wnętrze. Jako, że w pomieszczeniach urządzonych w stylu skandynawskim dominują jasne barwy, szczególnie biel, to za pomocą odpowiednio dobranych dodatków możliwe jest nadanie wnętrzu charakteru i ocieplenie go. Oczywiście nie należy przesadzić z ilością bibelotów, co da efekt odwrotny do zamierzonego. Warto stawiać na praktyczne dodatki. Mile widziane są kolorowe zestawy poduszek do siedzenia, wazony z barwionego szkła, kwiaty w metalowych doniczkach, drewniane ramki, czarno-białe zdjęcia, ceramiczny zestaw pojemników, ręcznie tkany dywan, wiklinowy kosz. Ważne jest to, aby wszystkie elementy wyposażenia były wykonane z naturalnych elementów, czyli z drewna, metalu, szkła, skóry, ceramiki czy lnu.