szafa do przedpokojuRozmiar ma jednak znaczenie

Na aranżację przedpokoju bardzo duży wpływ mają przede wszystkim jego gabaryty. Mała powierzchnia wejściowa może być jedynie miejscem do odwieszanie nakrycia wierzchniego czy też pozostawiania obuwia, jednak nie znaczy to wcale, że musi to być powierzchnia nudna i nieatrakcyjna wizualnie. Szczęściarze posiadający obszerny przedpokój, mogą stworzyć w nim reprezentacyjny hol. Obecnie bardzo popularną tendencją jest otwieranie oraz łączenie pomieszczeń ze sobą. Otwarty przedpokój łączący się z korytarzem salonem czy kuchnią to idealna powierzchnia do nadania jej reprezentacyjnego charakteru.

Podstawowe meble do przedpokoju

Najważniejsze w przedpokoju jest funkcjonalne umeblowanie. Nie powinno w nim przede wszystkim zabraknąć powierzchni do przechowywania okrycia wierzchniego oraz butów. Blisko drzwi wejściowych powinna się znaleźć odpowiedniej wielkości szafa do przedpokoju, która pomieści kurtki, płaszcze i inne nakrycia wszystkich domowników. Dobrym rozwiązaniem są szafki do przedpokoju zabudowane od podłogi aż po sufit, które posiadają liczne szuflady oraz półki. Przy wejściu do mieszkania nie może również zabraknąć odkrytego wieszaka, na którym znajdą swoje miejsce mokre płaszcze lub okrycia odwiedzających nas gości. W przypadku długiego korytarza świetnym rozwiązaniem będzie szafa wykonana na wymiar z przesuwnymi drzwiami i lustrzanymi taflami na ich zewnętrznej powierzchni. Taki mebel z pewnością pozwoli optycznie powiększyć przestrzeń wejściową do mieszkania.

Warto pomyśleć również o odpowiednim miejscu dla butów, ponieważ nic tak nie szpeci wnętrza mieszkania zaraz po wejściu do niego, jak kilkanaście par butów pozostawionych w nieładzie we wszystkich kątach. Oferta mebel Forte do przedpokoju to pełna gama szafek na buty w różnych wariantach i rozmiarach. Dla małych powierzchni doskonałym rozwiązaniem będą płaskie szafki na buty, które nie zajmują dużo miejsca. W nieco większych przestrzeniach sprawdzą się na pewno tradycyjne komody oraz pojemne ławy wyposażone w blaty do siedzenia.

Praktyczne dodatki

Meble do przedpokoju to nie tylko pojemne szafy i szafki, ale również wiele drobnych, przydatnych elementów, jak np. parasolnik czy też konsolka, na której można zostawić klucze, korespondencję lub inne niewielkie przedmioty. Dla rodzin z małymi dziećmi dobrym wyposażeniem przedpokoju będzie niewielkie krzesełko, na którym wygodnie można rozebrać malucha. Oczywiście, w żadnym szanującym się przedpokoju nie może zabraknąć lustra. Ten nieodzowny element każdego przedpokoju wpłynie nie tylko na jego funkcjonalność, ale i na wizualne powiększenie całej przestrzeni. Lustro, o ile architektura wnętrza pozwala, powinno być zawieszone na ścianie prostopadłej do drzwi wejściowych. W długim i wąskim przedpokoju lustro powinno się znaleźć na dłuższej ścianie, przez co znacznie poprawią się ogólne proporcje wnętrza. Aby nadać głębi powierzchni wejściowej, można dwa lustra umieścić obok lub nie przeciwko siebie. W takiej aranżacji przedpokój na pewno zyska na atrakcyjności.