meble do sypialniMeble do sypialni w dwóch kolorach

Sypialnia powinna być z założenia prawdziwą oazą spokoju. Czasem jednak warto nieco poeksperymentować i zdecydować się na zaburzenie nudnego ustawienia mebli. Najprostszym rozwiązaniem jest wybranie mebli w dwóch kolorach. Dwukolorowe meble do sypialni to świetny sposób na zdynamizowanie przestrzeni oraz nadanie jej wyjątkowego charakteru. W tym przypadku dobór zestawień kolorystycznych to w dużej mierze kwestia osobistej fantazji. Sporo zależy również od tego, co znaleźć można w sklepach. W tym sezonie modne jest na przykład połączenie frontów w dwóch odcieniach drewna. Bardzo ciekawie prezentują się meble jasne z wkomponowanymi w nie ciemniejszymi elementami drewnianymi. Oczywiście nie musi być to reguła. Osoby, które lubią wyraziste rozwiązania mogą zdecydować się na klasyczne połączenie czerni i bieli. Wielkość poszczególnych elementów to w tym przypadku już kwestia gustu.

Połączenie drewna z szarością - bardzo modne  rozwiązanie do sypialni

Połączenie szarości z odcieniami naturalnego drewna to prawdziwy hit jeśli mowa o aranżacji wnętrz. Od jakiegoś czasu zresztą dwukolorowe meble do sypialni cieszą się ogromną popularnością. Producenci chętnie łączą w swoich kolekcjach dekory w kolorach uni z tymi, które odwzorowują drewno, a także  z litym drewnem czy fornirem. Dlaczego połączenie drewna z szarością jest tak popularne? To przede wszystkim połączenie klasyki z nowoczesnymi trendami. Odcienie naturalnego drewna np. dębu czy sosny zawsze kojarzą się z elegancją, klasyką i ponadczasowością. Szarość to z kolei kolor modny od dobrych kilku sezonów i nie zapowiada się w tej kwestii na zmiany. Widać go na ścianach, tkaninach, meblach, dodatkach i wielu innych elementach. Drewniane wstawki czy utrzymane w kolorystyce drewna elementy w szarych meblach prezentują się zawsze niezwykle efektownie.

Mocne zestawienia kolorystyczne również są na topie

Jednak coś dla siebie na rynku powinni znaleźć również zwolennicy nietuzinkowych rozwiązań i odważnych połączeń kolorystycznych. Dzisiaj nikogo nie dziwią już dwukolorowe ściany, dlatego i dwukolorowe meble nie są niczym niezwykłym. Zawsze dobrze sprawdza się klasyczne połączenie czerni i bieli, ale dla wielu osób są to barwy zbyt chłodne do sypialni. Z drugiej strony doskonale komponują się z nowoczesną stylistyką i nawiązują do aranżacji skandynawskich. Zamiast nich można też zdecydować się na połączenia kilku odcieni pasteli. Pomarańcz, fiolet czy zieleń to barwy ciepłe, które sprzyjają odpoczynkowi. Dlatego doskonale sprawdzają się w każdej sypialni. Wcale nie trzeba inwestować od razu w meble stricte dwukolorowe. Można postawić na modele w jednym kolorze z niewielką domieszką innej kolorystyki.