Czy masz pustą ścianę i zastanawiasz się jak ją zagospodarować? Brakuje Ci miejsca na przechowywanie rzeczy? Nie wiesz jak ten problem rozwiązać? W takiej sytuacji idealnie sprawdzi się nadstawka meblowa. Jest to mebel, o którym mało kto słyszał, a w łatwy sposób pozwala on zwiększyć powierzchnię użytkową naszych mebli.

sklep z meblami

Co to są nadstawki meblowe?

Nadstawki są to specyficznego rodzaju szafki, które dodatkowo i bez problemu można zawiesić lub ustawić na pozostałych meblach. Są to meble, które pozwalają rozbudować nasze stare. Dzięki nim możemy odświeżyć aranżację pomieszczenia lub zwiększyć powierzchnię przechowywania różnych rzeczy. W salonach meblowych można spotkać nadstawki do położenia na meble, np. nadstawkę na komodę lub szafę oraz nadstawki do zawieszenia na ścianie, np. nadstawkę nad łóżko czy biurko. Idealnie sprawdzają się one w małych pomieszczeniach, gdzie pomagają maksymalnie wykorzystać wolną przestrzeń.

 

Na czym polega funkcjonalność nadstawek?

W wielu domach czy mieszkaniach znajdzie się komoda z szufladami, niewielka szafka w kuchni czy korytarzu, która jest przepełniona i „woła: Powiększ mnie!” Jest to możliwe. Wystarczy jedynie dobrać pasującą rozmiarem oraz stylem nadstawkę, by rozładować zapchany mebel. Odpowiednio dobrana nadstawka na komodę sprawi, że nie tylko uzyskamy dodatkową przestrzeń ,ale również nadamy jej nowy, ciekawy design. Z prostej komody możemy uzyskać stylowy i elegancki kredens. W przypadku zawieszenia nadstawki nad łózko możemy stworzyć sobie podręczną biblioteczkę.

Nadstawki meblowe do pokoju młodzieżowego lub gabinetu

Bardzo dobrze sprawdzają się nadstawki w pokojach dziecięcych, młodzieżowych czy gabinetach. Umieszczane wówczas są: nadstawki nad biurkiem w postaci regałów na artykuły szkolne lub częściej nadstawki stawiane bezpośrednio na biurku jako proste meble pod sprzęt komputerowy. Wyróżnia się kilka modeli tych nadstawek, np.:

  • nadstawka na biurko pod monitor, która składa się z podstawy lub nóżek, a także jednej prostokątnej, wąskiej półeczki. Mogą one również przypominać kształtem stożek – wówczas mają one charakter narożny
  • nadstawka pod drukarkę – najczęściej wykonywana jest z metalu bądź szkła. Jest to wysoka półka, osadzona na dwóch nóżkach oraz podstawie gwarantującej jej stabilność
  • nadstawka w postaci regału – jest ona skonstruowana z wielu półeczek o różnorakiej wielkości. Niektóre modele mogą mieć dodatkowe szufladki.

Mogłoby się wydawać, że nadstawki na meble to niby takie niewielkie, mało znaczące elementy znajdujące się w naszych pomieszczeniach. Jednak jest całkowicie odwrotnie. Nie dość, że zwiększają nam powierzchnię przechowywania to dodatkowo zmieniają charakter starych mebli.